Strona głównaCiekawostkiOdszkodowanie za opóźniony lot – co warto wiedzieć

Odszkodowanie za opóźniony lot – co warto wiedzieć

Odszkodowanie za opóźniony lot – kiedy przysługuje

W dzisiejszych czasach coraz częstszym środkiem transportu staje się samolot. Dzięki temu, że na świecie mamy coraz bardziej rozbudowaną sieć lotnisk, a jednocześnie postęp technologiczny gwarantuje coraz szybszy rozwój tej branży mamy pewność, że samoloty są bezpieczne, a podróż szybka i przebiegająca w komfortowych warunkach. Loty to już dla wielu osób codzienność. Co ciekawe, w wielu branżach mamy do czynienia z potrzebą transportu lotniczego. Jeśli w krótkim czasie musimy się znaleźć w określonym miejscu nie mamy wyboru i chcąc nie chcąc musimy się zdecydować na podróż samolotem. Mimo wielu zalet podróżowania samolotem, takich jak oczywista szybkość i komfort, dla wielu osób podróż samolotem nie jest wcale niczym przyjemnym.

Po pierwsze, może to wynikać z faktu, że podróż samolotem wywołuje dyskomfort fizyczny, wiele osób odczuwa na przykład uporczywe i silne bóle głowy, mdłości i wiele innych. Po drugie, podróż samolotem to bardzo ścisła kontrola bezpieczeństwa, która zajmuje czas i nie jest niczym przyjemnym. Poza tym dla wielu osób, podróż samolotem związana jest z oczywistym stresem, brak kontroli nad lotem może powodować nerwowość i napięcie. Poza tym, loty są często odwoływane i opóźnione. Na szczęście w przypadku tych ostatnich wad mamy możliwość skorzystania z odszkodowania za opóźniony lot. Co ciekawe, niewiele osób tak naprawdę wie czy i kiedy przysługuje im odszkodowanie za opóźniony lot. Jakie są zatem regulacje określające możliwość skorzystania z odszkodowań za opóźnienie?

Odszkodowanie za opóźniony lot – podstawowe informacje

Odszkodowanie za opóźniony lot należy się w ściśle określonych przypadkach. Chcąc skorzystać z tego typu możliwości powinniśmy dokładnie sprawdzić regulacje i przepisy danych linii lotniczych. W przypadku europejskich linii lotniczych przepisy regulujące możliwość otrzymania odszkodowania za opóźniony lot są takie same, jasno określone przez Unię Europejską. Takie informacje powinniśmy bez problemu znaleźć na stronach linii lotniczych, ale także na stronach Unii. Warto jednak zaznaczyć, że odszkodowanie nie przysługuje w przypadku nadzwyczajnych i niemożliwych do przewidzenia zdarzeń.