Strona głównaPoradyKancelaria prawna Łódź – czym zajmuje się radca prawny?

Kancelaria prawna Łódź – czym zajmuje się radca prawny?

Radca prawny i adwokat to zawody zaufania publicznego. Wiemy, że w razie wystąpienia problemów natury prawnej, powinniśmy udać się do kancelarii prawnej prowadzonej czy to przez radców prawnych, czy przez adwokatów. Jednocześnie adwokatów postrzegamy raczej jako obrońców w sprawach karnych, natomiast w powszechnej opinii kancelariami specjalizującymi się w udzielaniu porad prawnych są kancelarie radcowskie. Czy rzeczywiście kancelaria prawna Łódź prowadzona przez radców prawnych zajmuje się niemal wyłącznie udzielaniem porad prawnych?

Kancelaria prawna i jej kompetencje

Sytuacja kancelarii prawnych funkcjonujących na terenie Polski jest dość skomplikowana, zważywszy na fakt, że mogą je prowadzić osoby z różnymi kompetencjami. Kancelarię udzielającą porad prawnych mogą otworzyć nawet te osoby, które ukończyły pięcioletnie studia na kierunku prawniczym, ale nie dostały się na aplikację. Oczywiście działalność takiej kancelarii nie może być prowadzona w pełnym zakresie, a klienci, którzy zdecydują się na skorzystanie z jej usług, powinni być świadomi wiążącego się z tym ryzyka.

Kancelaria prawna i jej podejście do klienta

Korzystając z usług kancelarii prawnej, powinniśmy czuć się bezpiecznie, a to oznacza, że porad prawnych powinny udzielać nam osoby kompetentne, dobrze do tego przygotowane i ubezpieczone, tj. ponoszące odpowiedzialność za negatywne konsekwencje wynikające z błędów popełnionych w pracy i znoszące tę odpowiedzialność z klienta. Dlatego po poradę prawną warto udać się do kancelarii radcowskiej lub adwokackiej, a nie do firmy prowadzonej przez prawnika bez aplikacji.

Kancelaria prawna Łódź – do kogo skierowana jest jej oferta?

Zasadniczo kancelarie radcowskie kierują swoją ofertę do wszystkich, którzy borykają się z problemami prawnymi i chcą zyskać profesjonalną poradę i pomoc. Mogą to być zarówno osoby prywatne, przedsiębiorcy, jak i duże firmy czy instytucje. Zdarza się jednak, że kancelaria prawna Łódź specjalizuje się tylko w kilku dziedzinach prawa i obsługuje klientów z wybranego sektora. Chcąc sprawdzić, do kogo swoją ofertę kieruje kancelaria prawna, którą byliśmy potencjalnie zainteresowani, należy prześledzić jej stronę internetową. W tej chwili każda kancelaria prowadzi własną stronę, bo bez tego trudno dać się znaleźć w sieci.

Czym zajmuje się radca prawny?

Zakres spraw, z którymi można zwrócić się po pomoc do radcy prawnego, jest bardzo szeroki. Najlepsza kancelaria prawna zajmuje się m.in. sprawami z zakresu prawa rodzinnego (sprawy rozwodowe, separacje, sprawy o ustalenie władzy rodzicielskiej, o alimenty, sprawy o podział majątku itd.), sprawami z zakresu prawa cywilnego (prawo pracy, prawo spadkowe, prawo własności i szereg innych), a także sprawami administracyjnymi, z którymi boryka się wielu obywateli. Co więcej, od kilku lat radca prawny może udzielać porad i reprezentować klientów w sprawach karnych i karno-skarbowych, co do niedawna było zarezerwowane wyłącznie dla adwokatów.

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular

Recent Comments