Strona głównaPrawoAdwokat Łódź - dlaczego nie każdy może być adwokatem?

Adwokat Łódź – dlaczego nie każdy może być adwokatem?

Odpowiedź na pytanie zawarte w tytule artykułu wydaje się banalnie prosta. Nie każdy może być adwokatem, bo nie każdy ma do tego predyspozycje, lubi stały kontakt z ludźmi, szybko kojarzy fakty i potrafi przyswoić ogrom wiedzy prawniczej. Są jednak osoby, dla których zawód ten jest wprost idealny. Jakie cechy i umiejętności musi posiadać przykładowy, dobry adwokat Łódź?

Studia prawnicze, aplikacja adwokacka

Adwokatem może zostać osoba, która ukończyła studia prawnicze. Kierunek prawo (lub pokrewne) nie należy do najłatwiejszych, głównie ze względu na ogrom materiału, jaki należy przyswoić. Niektóre przepisy wydają się mocno skomplikowane, a dobry adwokat Łódź nie powinien mieć problemu z ich interpretacją. Studia prawnicze to jeszcze nie wszystko, ponieważ adwokatem można zostać dopiero po odbyciu aplikacji adwokackiej i zdaniu egzaminu adwokackiego. Pozytywny wynik z egzaminu stanowi podstawę do wpisania na listę adwokatów. Nabór na aplikantów odbywa się raz w roku, we wrześniu. Na aplikację dostają się osoby, które zgłoszą się do siedziby komisji kwalifikacyjnej, uiszczą opłatę i zdadzą egzamin wstępny. Studia prawnicze plus aplikacja, trwająca trzy lata – przyszły adwokat Łódź musi poświęcić wiele lat, by zdobyć wymarzony zawód.

Adwokat Łódź – jakie cechy powinien posiadać dobry adwokat?

Znajomość przepisów, umiejętność szybkiego kojarzenia i interpretowania

Patrząc z punktu widzenia klientów kancelarii adwokackiej, dobry adwokat powinien być osobą wykształconą i szybko przyswajającą nową wiedzę, jako że niektóre przepisy często się zmieniają. Znajomość prawa to jedno, a umiejętność jego interpretowania i stosowania to drugie. Dobrze, by adwokat Łódź potrafił szybko przywołać przepisy powiązane z sytuacją przedstawioną przez klienta. Nie zawsze znalezienie najlepszego rozwiązania jest proste, ale świetna znajomość przepisów, pomysłowość i umiejętność kojarzenia faktów powinny charakteryzować każdego dobrego adwokata.

Doświadczenie, pewność siebie

Klienci chętniej zwracają się po pomoc do adwokatów doświadczonych, zarówno w obsłudze klientów biznesowych, jak i indywidualnych – takie doświadczenie i wiele wygranych spraw posiada niejedna łódzka kancelaria prawna ale dzisiaj pragnę Państwu polecić kancelarie Madejczyk. Doświadczony adwokat Łódź jest osobą pewną siebie, swoich decyzji i swoich metod pracy. Klient współpracujący z pewnym siebie adwokatem zyskuje poczucie bezpieczeństwa i pewność, że swoje sprawy powierzył w dobre ręce.

Łatwość wysławiania się, formułowania wypowiedzi

Chodzi zarówno o wypowiedzi pisemne, jak i tradycyjne, publiczne, na sali sądowej. Adwokat Łódź powinien wysławiać się poprawnie, mówić interesująco, ale jednocześnie konkretnie i na temat. W tym zawodzie pożądana jest także umiejętność zadawania dobrych pytań i formułowania trafnych wniosków. Nie bez znaczenia jest także ton głosu.

Umiejętność nawiązywania dobrych stosunków z klientem

Adwokat ma pomóc klientowi, a pomoc możliwa jest tylko wówczas, gdy klienta wysłucha i zrozumie. Zła współpraca i napięte stosunki nie sprzyjają rozwiązywaniu problemu. Adwokat Łódź musi być otwarty na sugestie klienta, idealnie, gdyby potrafił wyciągnąć od niego naprawdę wszystkie istotne informacje. Dopiero dobra współpraca i dążenie do jednego, wspólnego celu pomogą osiągnąć sukces na sali sądowej.

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular

Recent Comments