Zakazane towary

Zakazane towary do przewiezienia przez granicę

Lato to okres licznych wyjazdów za granicę. Obecnie większość z nas nie ogranicza się już tylko do państw przynależnych do Unii Europejskiej, ale już dalszych zakątków świata. Czego zatem nie przywieziemy z upragnionego urlopu. Warto zapoznać się z listą zakazanych towarów, których nie przewieziemy przez granicę. Czasami skutkuje to nie tylko karą pieniężną, ale nawet pozbawieniem wolności.

Spoza krajów trzecich, a więc nie należących do Unii Europejskiej przywozić nie możemy roślin oraz zwierząt będących zagrożonymi gatunkami (czyli innymi słowami objętych słowami Konwencji Waszyngtońskiej). Możliwe jest to tylko wtedy, kiedy posiadamy specjalne pozwolenie na piśmie w postaci dokumentów zwanych CITES.

Zdecydowanie do zakazanych towarów do przewiezienia przez granice są: kawior, wszelkiego rodzaju wyroby skórzane, wyprodukowane ze skór krokodyla, węża, warana, futra dzikich kotów, niedźwiedzi . Nie wolno przewozić również wszelkiego rodzaju naturalnych medykamentów w postaci nalewek na kobrach, czy pijawek leczniczych.

Co ciekawe zakazanymi towarami do przewiezienia przez granicę są koralowce oraz muszle. Być może nie do końca byliśmy świadomi, ale nie wolno nam przywieźć pamiątki z wakacji w postaci muszelki, czy towaru nabytego na przykład u tamtejszego handlarza oferującego nam wspomnianą już wcześniej nalewkę z węża. Jest to zakazane i może skończyć się karą, jeśli wpadnie w ręce celnika podczas kontroli.

Z wakacji nie możemy również przywieźć zbyt dużych ilości wyrobów tytoniowych. Są tutaj pewne granice, jeśli chodzi o ilość. Jak się okazuje możemy przewieźć maksymalnie 40 paczek papierosów. To samo tyczy się napojów alkoholowych. I tak w przypadku na przykład piwa górna granica stanowi aż szesnaście litrów. Jeśli chodzi o wszelkiego rodzaju lekarstwa. Przewieść możemy do pięciu opakowań zapasowych medykamentów. Inaczej sytuacja wygląda w przypadku

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular

Recent Comments