Strona głównaCiekawostkiPrawo spadkowe Łódź – oferta kancelarii radcowskiej

Prawo spadkowe Łódź – oferta kancelarii radcowskiej

Prawo spadkowe należy do dziedzin prawa, w ramach których prawnicy interweniują najczęściej. Do kancelarii adwokackich i radcowskich zgłasza się wiele osób, które nie wiedzą, jak uzyskać spadek po zmarłej osobie, jak dokonać podziału spadku, bądź przeciwnie – jak zrzec się spadku zapisanego w testamencie. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, kancelarie radcowskie przygotowują ofertę obejmującą pomoc prawną z zakresu prawa spadkowego. Jakie usługi obejmuje prawo spadkowe Łódź?

Czym jest prawo spadkowe?

Zgodnie z definicją, prawo spadkowe normuje skutki w sferze prawa związane ze śmiercią osoby fizycznej. Śmierć oznacza wygaśnięcie praw przysługującej danej osobie za życia. Chodzi m.in. o prawo do dysponowania majątkiem, który po śmierci staje się własnością spadkobierców. Dobra (i długi) pozostawione przez zmarłego to właśnie spadek. Obejmuje on wszystkie prawa i obowiązki, które należały do spadkodawcy, a które przechodzą na spadkobierców w drodze dziedziczenia. Kolejność dziedziczenia określa ustawa. Ale jeśli zmarły pozostawił testament, prawa i obowiązki, którymi dysponował, przechodzą na osoby wskazane w testamencie, z pominięciem kolejności dziedziczenia ustawowego.

Oczywiście może zdarzyć się tak, że rodzina chce podważyć testament, ubiegać się o zachowek, albo rozwiązać inne problemy, powstałe po śmierci bliskiej osoby. Podczas rozwiązywania podobnych zagadnień radca prawny postępuje zgodnie z tym, co zawiera prawo spadkowe, uregulowane w głównej mierze w przepisach Kodeksu cywilnego.

Prawo spadkowe Łódź – dziedziczenie spadku

Spadek po śmierci bliskiej osoby można odziedziczyć na podstawie reguł ustawowego dziedziczenia bądź na podstawie pozostawionego przez spadkodawcę testamentu. Jeśli chodzi o dziedziczenie ustawowe, nie podlegają mu służebności osobiste, obowiązek alimentacyjny, umowa zlecenia i inne umowy nie mające charakteru cywilnoprawnego, zobowiązania podatkowe, nieuiszczone grzywny i dobra osobiste. Pozostałe prawa i obowiązki dziedziczą bliskie zmarłemu osoby według określonej w przepisach kolejności dziedziczenia. Wśród osób uprawnionych do spadku wymienia się przede wszystkim małżonka, zstępnych, rodziców, rodzeństwo oraz ich zstępnych.

Radca prawny od spraw spadkowych

Kancelaria radcowska, która promuje się pod hasłem prawo spadkowe Łódź, rozwiązuje konflikty związane z podziałem majątku spadkowego. Radcy prawni oferują doradztwo w rozwiązywaniu problemów dotyczących spadku i dziedziczenia, zarówno jeśli chodzi o spadek pozostawiony po zmarłym, jak i udzielanie porad prawnych osobom, które chcą zabezpieczyć siebie i swoich bliskich na wypadek własnej śmierci i jeszcze za życia rozdysponować majątkiem. Kancelaria radcowska udziela wsparcia w sprawach związanych ze stwierdzeniem nabycia spadku, działem spadku, zachowkiem, odrzuceniem spadku, wydziedziczeniem. Doradza odnośnie zasadności przyjęcia lub odradzenia spadku, informuje jakie będą skutki podjętej decyzji.

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular

Recent Comments