Strona głównaPoradyPrzetargi zgodne z wymogami prawa zamówień publicznych

Przetargi zgodne z wymogami prawa zamówień publicznych

Mogłoby się wydawać, że organizacja przetargów, a co za tym idzie – wyłonienie wykonawcy dla danego projektu nie jest niczym skomplikowanym. Ale przyjmowanie i przeglądanie ofert to tylko część zadań, jakie spoczywają na organizatorach. Przetargi muszą być przeprowadzane zgodnie z wymogami prawa zamówień publicznych.

Wydatkowanie środków publicznych

Środków publicznych nie sposób wydatkować w dowolny sposób. Istnieją szczegółowe przepisy, które regulują kto i w jakim celu może z nich skorzystać. Najczęściej wyłanianie wykonawcy odbywa się w formie przetargu. Prawo zamówień publicznych mówi o dwóch rodzajach przetargów: przetargu nieograniczonym i przetargu ograniczonym.

Przetargi nieograniczone i ograniczone

Przetarg nieograniczony to tryb udzielania zamówienia publicznego, w którym odpowiedzi na publiczne ogłoszenie o zamówieniu mogą składać wszyscy wykonawcy. Przetarg ten jest trybem jednoetapowym. Z kolei przetarg ograniczony charakteryzuje się tym, że zaproszenie do udziału w przedsięwzięciu kierowane jest tylko do wybranych wykonawców. Sposób organizowania takich przetargów jest szczegółowo regulowany prawem. Każda kancelaria prawna, która zajmuje się prawem zamówień publicznych, udzieli informacji odnośnie sposobu przeprowadzania przetargu i obowiązków organizatora.

Przetargi – pomoc eksperta od prawa zamówień publicznych

Chcąc ustrzec się kar finansowych związanych z niewłaściwą organizacją przetargów, warto powierzyć to zadanie ekspertom w dziedzinie prawa zamówień publicznych. Pomoc eksperta to gwarancja, że wyłoniony w przetargu wykonawca będzie spełniał odpowiednie wymogi i dostarczy zamówione usługi. Przetargi nie powinny być źródłem ogromnego stresu. Organizator powinien czuć się bezpiecznie podczas kontroli zamówienia, mieć pewność, że środki wydatkowane są zgodnie z umową o dofinansowanie z budżetu unijnego, a rzetelny wykonawca wykona zamówienie terminowo i w ramach budżetu.

Pomoc eksperta pozwoli wyeliminować bądź przynajmniej znacznie zminimalizować ryzyko wystąpienia błędów i opóźnień podczas realizacji zamówień publicznych. Ekspert fachowo przygotuje dokumentację i udzieli wsparcia podczas procedury przetargowej. Interesy zamawiającego będą zabezpieczone.

Skutecznie zorganizowane przetargi

Dzięki pomocy prawnej przy przygotowywaniu postępowań o udzielenie zamówienia publicznego i dzięki odpowiednio przygotowanej dokumentacji, możliwe jest przeprowadzenie skutecznych przetargów. Nie jest istotne, czy chodzi o budowę dróg, zagospodarowanie terenów zielonych, czy wywóz śmieci. Niezależnie od wielkości zamówienia i charakteru usługi, przetargi powinny być przygotowane z duża starannością i zawsze zgodnie z obowiązującymi przepisami, na czele z prawem zamówień publicznych.

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular

Recent Comments