Strona głównaPrawoMecenas Łódź

Mecenas Łódź

Mecenas Łódź – radcy prawni i adwokaci z terenów województwa łódzkiego

Otwarcie niewielkiej kancelarii prawnej nie wiąże się z koniecznością spełnienia szeregu wymogów określonych w przepisach prawa. Udzielać porad prawnych za odpłatą może bowiem każdy, kto z powodzeniem ukończył studia prawnicze i uzyskał tytuł magistra prawa. Taka osoba nie może natomiast otworzyć kancelarii adwokackiej ani radcowskiej, ponieważ do tego wymagane jest ukończenie aplikacji i zdanie egzaminu adwokackiego lub radcowskiego. Mecenas Łódź, czyli właśnie adwokat lub radca prawny, jest osobą o szerokich kompetencjach, ma obowiązek dochowania tajemnicy odnośnie prowadzonych spraw i może reprezentować klienta przed sądami.

Studia prawnicze – uczelnie z terenu województwa łódzkiego

W Łodzi i okolicach funkcjonuje kilka uczelni wyższych umożliwiających zdobycie wykształcenia z dziedziny prawa. Jako pierwszy należy wymienić Uniwersytet Łódzki i jego Wydział Prawa i Administracji. Warto wspomnieć także o Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi oraz Społecznej Akademii Nauk w Łodzi. Przyszły mecenas Łódź może ukończyć którąkolwiek z tych uczelni, zdobyć tytuł magistra, a następnie rozpocząć aplikację i staż pracowniczy. Oczywiście kancelarię radcowską czy adwokacką na terenie Łodzi może otworzyć także osoba, która ukończyła studia na uczelniach z terenu innych województw.

Czy istnieje spis adwokatów i radców prawnych prowadzących działalność w Łodzi i okolicach?

Takie spisy istnieją, choć nie wszystkie są rzetelne i na bieżąco aktualizowane. Mogą zawierać notki przesyłane przez kancelarie, ale i informacje z niesprawdzonych źródeł albo jedynie adresy stron www. Należy bowiem zaznaczyć, że współczesne kancelarie prowadzą własne strony internetowe i blogi poruszające aktualne, istotne dla czytelników zagadnienia oraz informujące o zmianach w przepisach prawa. Blog taki prowadzi m.in. Łódzka Kancelaria Madejczyk.

Mecenas Łódź może znaleźć się w spisie tworzonym przez portal samorządów zawodowych. Taki spis wyróżnia się profesjonalnym i rzetelnym podejściem jego twórców, zawiera starannie wyselekcjonowane, moderowane i na bieżąco aktualizowane dane.

Mecenas Łódź – które spisy adwokatów i radców prawnych warto przejrzeć?

Na pewno warto zajrzeć na stronę Krajowej Izby Radców Prawnych. Spis prowadzony jest tam w oparciu o wpisy na listę radców prawnych wykonujących zawód. Kolejną wartą odnotowania pozycją jest wyszukiwarka mecenasi.pl, dzięki której możliwe jest wyszukanie mecenasa Łódź specjalizującego się w konkretnej dziedzinie. Obowiązkowym punktem na mapie poszukiwań jest również Krajowy Rejestr Adwokatów prowadzony przez samorząd Adwokatury Polskiej w oparciu o wpisy na listę adwokatów wykonujących zawód, adwokatów nie wykonujących zawodu, jak również adwokatów zawieszonych w wykonywaniu czynności.

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular

Recent Comments