Strona głównaPoradyObsługa prawna dla transportu

Obsługa prawna dla transportu

Prowadzenie firmy transportowej to duża odpowiedzialność. Działalność takiej firmy nie polega na świadczeniu usług w jednej lokalizacji. Firmy transportowe umożliwiają przewóz towarów na terenie całego kraju, a nierzadko również zagranicą (transport międzynarodowy). Towar ma trafić na miejsce jak najszybciej i w nienaruszonym stanie. Zdarza się jednak, że firma transportowa z różnych przyczyn nie jest w stanie wywiązać się z umowy. W takiej sytuacji niezbędna może okazać się pomoc prawnika. Na czym polega obsługa prawna dla transportu?

Rozwój firm transportowych

Obecnie, dzięki najnowszym technologiom, możemy dokonywać zakupów przedmiotów wyprodukowanych na drugim końcu świata, czy też materiałów, dzięki którym sami podobne produkty stworzymy. Jako że chętnie zaopatrujemy się w towary pochodzące z zagranicy, to przybywa firm odpowiedzialnych za ich przewóz.

Firmy transportowe, które oferują przewóz towarów drogą lądową, mają tę przewagę nad innymi środkami transportu, że dostarczają towar bezpośrednio do miejsca docelowego. Daje to możliwość bieżącego śledzenia etapów podróży. Oczywiście pod warunkiem, że firma transportowa zainwestowała w innowacyjny sprzęt, który usprawnia i maksymalnie przyspiesza proces transportu. Konieczne jest także podjęcie współpracy z kancelarią prawną, która świadczy kompleksowe usługi prawne dla firm transportowych i spedycyjnych.

Kompleksowa obsługa prawna dla transportu

Firmy transportowe często korzystają z pomocy prawnej, dlatego zamiast za każdym razem szukać nowego prawnika, powinny podjąć stałą współpracę z jedną kancelarią prawną. Najlepiej wybrać taką, dla której sektor transportu, spedycji i logistyki stanowi jeden z najlepiej rozwijających się sektorów w jej praktyce.

Stała obsługa prawna dla transportu polega na doradzaniu klientom we wszystkich aspektach ich działalności. Firmy transportowe mogą liczyć na pomoc w negocjowaniu i przygotowywaniu umów dotyczących przewozów krajowych i międzynarodowych, umów spedycyjnych, a także dotyczących przeładunku, składu i przechowywania towaru. Równie istotne są umowy dotyczące środków transportowych.

Usługi prawne dla firm transportowych i spedycyjnych

Kancelaria prawna powinna stworzyć ofertę, którą będzie można konfigurować, w zależności od potrzeb firmy transportowej. Do najważniejszych punktów tej oferty powinny należeć: doradztwo prawne z dziedzin prawa przewozowego krajowego i europejskiego, reprezentacja podczas kontroli przeprowadzanej przez organy uprawnione do kontroli drogowej, reprezentacja podczas kontroli organów administracyjnych w przedsiębiorstwie, bieżące kontrolowanie gromadzonej dokumentacji. Idealnie, jeśli prawnicy zajmują się również windykacją transportową, opracowywaniem procedur chroniących przed roszczeniami kierowców, analizowaniem zawieranych umów transportowych i kontrolowaniem wewnątrzzakładowych źródeł prawa pracy.

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular

Recent Comments