Strona głównaPrawoKancelaria adwokacka Łódź – kto może skorzystać z jej usług?

Kancelaria adwokacka Łódź – kto może skorzystać z jej usług?

Zdecydowana większość kancelarii adwokackich zajmuje się świadczeniem usług prawnych zarówno na rzecz klientów indywidualnych, jak i firm oraz instytucji. Kancelaria adwokacka Łódź udziela porad prawnych w sprawach z zakresu wielu gałęzi prawa.

Adwokat czy radca prawny – do kogo po poradę?

Przeciętny obywatel nie wie, czym zawód radcy prawnego różni się od zawodu adwokata, zwłaszcza jeśli dotąd nie korzystał z porad prawnych, nie przebywał w sądzie, nie interesował się zagadnieniami z dziedziny prawa. Ale nawet najuczciwiej żyjąca osoba może nagle znaleźć się w sytuacji, która będzie wymagała interwencji prawnika. Do kogo wówczas zgłosić się po poradę?

Zbliżone kompetencje radców prawnych i adwokatów

kancelaria adwokacka Łódź

Na przestrzeni ostatnich lat kompetencje radców prawnych i adwokatów zostały niemal zrównane. Reprezentanci obu grup zawodowych zyskali nowe uprawniania, nierzadko takie, które dotąd zarezerwowane były wyłącznie dla adwokatów lub wyłącznie dla radców prawnych. Dlatego nie ma większego znaczenia, czy z prośbą o pomoc zwrócimy się do kancelarii radcowskiej, czy też porady udzieli nam kancelaria adwokacka Łódź. Trzecie rozwiązanie to kancelarie prawnicze prowadzone przez osoby po pięcioletnich studiach na kierunku prawo. Ale kompetencji tych osób nie sposób porównywać z kwalifikacjami radców prawnych i adwokatów.

Czym zajmuje się kancelaria adwokacka Łódź?

Kompetencje adwokatów i radców prawnych są bardzo zbliżone, ale nie identyczne. Adwokaci mają nieco szersze uprawnienia, różnice dotyczą też sposobu prowadzenia kancelarii prawnej, a także możliwości wykonywania innej pracy zawodowej. Zazwyczaj jednak kancelaria adwokacka Łódź i kancelaria radowska świadczą te same usługi, tj. udzielają porad prawnych ustnych i pisemnych, sporządzają statuty, umowy, wnioski, pozwy i reprezentują klientów przed sądami, organami administracji publicznej itd. Prawdą jest jednak, że w powszechnym przekonaniu po poradę prawną należy udać się do radcy prawnego. Natomiast adwokata odwiedzimy wtedy, gdy jesteśmy zdecydowani na walkę przed sądem.

Kto może skorzystać z usług adwokata?

Kancelarie adwokackie świadczą szeroki zakres usług, dlatego ich klientami są skrajnie różne osoby. Część potrzebuje pomocy w związku z rozwodem, podziałem majątku i postępowaniem alimentacyjnym, inni zostali oszukani przez nieuczciwych sprzedawców, jeszcze inni zostali oskarżeni w związku z wypadkiem komunikacyjnym. Z pomocy kancelarii adwokackiej mogą skorzystać zarówno osoby prywatne, które borykają się z problemami w życiu rodzinnym i zawodowym, jak i sportowcy, artyści i inne osoby publiczne walczące o swoje dobre imię lub borykające się z problemem kradzieży ich twórczości. Ponadto kancelaria adwokacka Łódź świadczy stałą pomoc prawną na rzecz firm i przedsiębiorstw. W tym wypadku konieczne okazuje się wsparcie przy opracowywaniu statutu firmy, negocjowaniu i zawieraniu umów z kontrahentami, prowadzeniu działań windykacyjnych itd.

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular

Recent Comments