Strona głównaPrawoKancelaria prawna – specjalizacje

Kancelaria prawna – specjalizacje

Kancelaria prawna zajmuje się udzielaniem porad prawnych na rzecz klientów indywidualnych i biznesowych, którzy sami nie są w stanie poradzić sobie z problemem natury prawnej. Mogą to być problemy powiązane z sytuacją rodzinną, zawodową, ale także z nieprawidłowościami, jakie pojawiły się po zawarciu transakcji handlowej, ze zdarzeniem na drodze itd. Kancelaria prawna może zajmować się udzielaniem porad prawnych odnośnie sytuacji przynależących do różnorodnych gałęzi prawa, ale spotykamy również kancelarie, które specjalizują się w kilku gałęziach prawa.

Specjalizacje prawnicze

W zakresie specjalizacji kancelarii prawnej zwykle znajduje się prawo rodzinne, w ramach którego prowadzone są m.in. sprawy rozwodowe, sprawy o ustalenie/zaprzeczenie ojcostwa czy sprawy o alimenty. Kancelaria prawna świadczy porady prawne również z zakresu prawa cywilnego. Najczęściej są to sprawy spadkowe dotyczące nieruchomości oraz innych praw rzeczowych, czy też sprawy dotyczące umów sprzedaży, w tym sprzedaży na odległość.

Wiele spraw prowadzonych przez kancelarie prawne dotyczy prawa pracy. Do prawników zgłaszają się zarówno pracodawcy, jak i pracownicy, którzy domagają się respektowania swoich praw. Sprawy z zakresu prawa pracy obejmują stosunek pracy i problemy wynikające z łamania praw osób powiązanych umową o pracę, w tym również kwestii nienależytego wywiązywania się z obowiązku opłacania składek na ubezpieczenie społeczne.

Do zadań kancelarii prawnych należy również prowadzenie mediacji i spraw z zakresu prawa administracyjnego. Do najpoważniejszych należą jednak zwykle sprawy z zakresu prawa karnego i karno-skarbowego. Prawnicy podejmują się obrony osób podejrzanych, oskarżonych, a w wielu przypadkach również skazanych.

Kancelaria prawna – nie tylko porady prawne

Prawnicy bardzo często udzielają ustnych porad prawnych. Najwięcej klientów zgłasza się właśnie po to, by uzyskać fachową poradę w sytuacji, której nie potrafią sprostać samodzielnie. Oprócz tego kancelaria prawna zajmuje się oczywiście pisemnym opiniowaniem wniosków, sporządzaniem umów, pozwów, statutów itd. Kancelaria prowadzi również negocjacje na rzecz klienta, rozmawia w jego imieniu z kontrahentami, klientami, a nawet instytucjami administracyjnymi. Prawnicy reprezentują również klientów przed sądami wszystkich instancji. Dobry zespół radców prawnych i adwokatów świadczy kompleksowe usługi, nie boi się spraw o charakterze nowatorskim, a także tych, uznawanych za trudne.

 

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular

Recent Comments