Strona głównaPoradyObsługa prawna firm – wsparcie dla przedsiębiorców

Obsługa prawna firm – wsparcie dla przedsiębiorców

Praca na etacie oznacza konieczność podporządkowania się szefostwu i rzetelnego wykonywania obowiązków wyszczególnionych w umowie o pracę. Wielu osobom taki układ nie odpowiada – wolą pracować na własny rachunek i w wygodnej dla siebie formie. Prowadzenie własnej firmy to jednak ogromna odpowiedzialność, a przy tym konieczność pamiętania o licznych formalnościach, związanych chociażby z kwestiami podatkowymi. Nie każdy posiada wiedzę i umiejętności wystarczające do tego, by samodzielnie prowadzić księgowość firmy i dbać o sprawy pracownicze. W wielu przypadkach konieczne jest zatrudnienie księgowego, a nie rzadko również prawnika. To oczywiście nie oznacza, że w firmie należy utworzyć osobne stanowisko pracy dla prawnika. Zwykle wystarcza współpraca z kancelarią radcowską, dla której obsługa prawna firm stanowi jeden z podstawowych filarów działalności.

Obsługa przedsiębiorstw wszelkich branż

Niektóre kancelarie prawne specjalizują się w obsłudze firm określonego sektora, np. instytucji finansowych i firm ubezpieczeniowych, klubów i szkółek sportowych, ośrodków badawczych i placówek medycznych. Inne zajmują się wyłącznie obsługą firm działających jako spółki, albo jednoosobowe działalności, jeszcze inne współpracują wyłącznie z dużymi firmami. Przedsiębiorcy mają różne potrzeby, ale śmiało można rzecz, że wciąż największym zainteresowaniem cieszą się radcy prawni obsługujący przedsiębiorstwa wszelkich branż i nikomu nieodmawiający pomocy, niezależnie od tego, czy chodzi o współpracę z lokalną firmą, czy też dużą firmą międzynarodową. Radca prawny dla firm powinien podchodzić do wszystkich swoich klientów i prowadzonych przez spraw z jednakowym zaangażowaniem.

Radca prawny dla firmy

Szukając radcy prawnego dla swojej firmy, warto dokładnie prześledzić informacje zamieszczone na stronie internetowej kancelarii radcowskiej. Większość kancelarii skrupulatnie opisuje, w stosunku do jakich podmiotów prowadzona jest obsługa prawna firm i jakie posiada w tej materii doświadczenie. Najczęściej możemy tam znaleźć informacje nie tylko na temat funkcjonowania całej kancelarii,
ale i poszczególnych radców prawnych. Dzięki temu wybór radcy prawnego dla firmy jest znacznie łatwiejszy. Oczywiście ostateczna decyzja na temat współpracy i tak zostanie podjęta podczas osobistego spotkania.

Kompleksowa obsługa prawna firm

Radca prawny powinien doradzać firmie kompleksowo, a więc biorąc pod uwagę nie tylko stronę prawną, ale i biznesową, zawsze szukając rozwiązania najkorzystniejszego dla klienta. Najczęściej firmy poszukują prawników, którzy oferują szeroko pojęte doradztwo z zakresu kwestii prawnych dotyczących prowadzenia działalności gospodarczej oraz wyboru optymalnej formy prawnej firmy i jej opodatkowania. Dla wielu firm liczy się pomoc w negocjowaniu warunków umów i kontraktów handlowych, a także wsparcie podczas sporządzania regulaminów wewnątrzzakładowych. Niektóre firmy oczekują również pomocy polegającej na reprezentowaniu ich przed sądami i organami administracyjnymi. Nieocenione będzie również poradnictwo prawne dotyczące planowanych inwestycji, działań windykacyjnych czy zamówień publicznych.

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular

Recent Comments