Obsługa prawna firm – wsparcie dla przedsiębiorców

0
355
Obsługa prawna

Praca na etacie oznacza konieczność podporządkowania się szefostwu i rzetelnego wykonywania obowiązków wyszczególnionych w umowie o pracę. Wielu osobom taki układ nie odpowiada – wolą pracować na własny rachunek i w wygodnej dla siebie formie. Prowadzenie własnej firmy to jednak ogromna odpowiedzialność, a przy tym konieczność pamiętania o licznych formalnościach, związanych chociażby z kwestiami podatkowymi. Nie każdy posiada wiedzę i umiejętności wystarczające do tego, by samodzielnie prowadzić księgowość firmy i dbać o sprawy pracownicze. W wielu przypadkach konieczne jest zatrudnienie księgowego, a nie rzadko również prawnika. To oczywiście nie oznacza, że w firmie należy utworzyć osobne stanowisko pracy dla prawnika. Zwykle wystarcza współpraca z kancelarią radcowską, dla której obsługa prawna firm stanowi jeden z podstawowych filarów działalności.

Obsługa przedsiębiorstw wszelkich branż

Niektóre kancelarie prawne specjalizują się w obsłudze firm określonego sektora, np. instytucji finansowych i firm ubezpieczeniowych, klubów i szkółek sportowych, ośrodków badawczych i placówek medycznych. Inne zajmują się wyłącznie obsługą firm działających jako spółki, albo jednoosobowe działalności, jeszcze inne współpracują wyłącznie z dużymi firmami. Przedsiębiorcy mają różne potrzeby, ale śmiało można rzecz, że wciąż największym zainteresowaniem cieszą się radcy prawni obsługujący przedsiębiorstwa wszelkich branż i nikomu nieodmawiający pomocy, niezależnie od tego, czy chodzi o współpracę z lokalną firmą, czy też dużą firmą międzynarodową. Radca prawny dla firm powinien podchodzić do wszystkich swoich klientów i prowadzonych przez spraw z jednakowym zaangażowaniem.

Radca prawny dla firmy

Szukając radcy prawnego dla swojej firmy, warto dokładnie prześledzić informacje zamieszczone na stronie internetowej kancelarii radcowskiej. Większość kancelarii skrupulatnie opisuje, w stosunku do jakich podmiotów prowadzona jest obsługa prawna firm i jakie posiada w tej materii doświadczenie. Najczęściej możemy tam znaleźć informacje nie tylko na temat funkcjonowania całej kancelarii,
ale i poszczególnych radców prawnych. Dzięki temu wybór radcy prawnego dla firmy jest znacznie łatwiejszy. Oczywiście ostateczna decyzja na temat współpracy i tak zostanie podjęta podczas osobistego spotkania.

Kompleksowa obsługa prawna firm

Radca prawny powinien doradzać firmie kompleksowo, a więc biorąc pod uwagę nie tylko stronę prawną, ale i biznesową, zawsze szukając rozwiązania najkorzystniejszego dla klienta. Najczęściej firmy poszukują prawników, którzy oferują szeroko pojęte doradztwo z zakresu kwestii prawnych dotyczących prowadzenia działalności gospodarczej oraz wyboru optymalnej formy prawnej firmy i jej opodatkowania. Dla wielu firm liczy się pomoc w negocjowaniu warunków umów i kontraktów handlowych, a także wsparcie podczas sporządzania regulaminów wewnątrzzakładowych. Niektóre firmy oczekują również pomocy polegającej na reprezentowaniu ich przed sądami i organami administracyjnymi. Nieocenione będzie również poradnictwo prawne dotyczące planowanych inwestycji, działań windykacyjnych czy zamówień publicznych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here