Strona głównaPoradyRozpad rodziny – kto może pomóc

Rozpad rodziny – kto może pomóc

Rozpad rodziny – rozwód

Rodzina to podstawowa komórka społeczna. To także nasi bliscy, którzy sprawiają, że nasze życie jest łatwiejsze, przyjemniejsze i cenniejsze. Dzięki rodzinie możemy cieszyć się życiem i czerpać radość z wspólnego doświadczania otaczającej nasz rzeczywistości. To rodzina sprawia, ze chce nam się żyć i stawiać czoło kolejnym wyzwaniom, które przynosi dzień. Rodzina nie musi oznaczać męża, żony czy gromadki dzieci. Mowa tutaj także o rodzicach, rodzeństwie czy po prostu o bliskich nam osobach, które sami wybraliśmy jako swoją rodzinę – o przyjacielu czy przyjaciółce, którzy towarzyszy nam w naszym codziennym życiu.

rodzina łabędziRozpad rodziny to niestety coraz częstszy problem. Z jednej strony mowa tutaj o rozpadzie rodziny spowodowanym wewnętrznymi problemami rodzinnymi, takimi jak nałogi, alkoholizm, pracoholizm, z drugiej natomiast mówimy także o formalnym rozpadzie rodziny spowodowanym separacją, coraz większym oddalaniem się , a  także w końcu rozwodem. Rozpad rodziny związany z rozwodem ma w sobie definitywność i sprawia, ze taka sytuacja jest naprawdę bardzo ciężka dla wszystkich członków rodziny, najgorsza jednak dla dzieci.

Rozpad rodziny – kto może pomóc

Rozpad rodziny związany z rozwodem to także duży stres związany z wszelkiego rodzaju formalnościami i urzędami. Nie można zapominać, że to właśnie te formalności dodatkowo potęgują stres partnerów, a  także dzieci. Jeśli już decydujemy się na rozwód to  z pewnością nie ominiemy wszystkich formalności z nim związanych, ale może na pewno sprawić, aby te formalności nie były dla ans i naszej całej rodziny tak bardzo uciążliwe. Mowa tutaj o skorzystaniu z profesjonalnej pomocy prawnika a także psychologa lub psychiatry.

W przypadku formalnego rozpadu rodziny prawnik jest po prostu niezbędny. W wielu sytuacjach bez prawnika nie byłoby w ogóle możliwości dojścia do porozumienia i osiągnięcia jakiegokolwiek konsensu. Poza tym ważne jest także przejście poszczególnych etapów rozwodu w odpowiednich urzędach. Mowa tutaj o pisaniu wniosków, składaniu dokumentów i wielu innych formalnych aspektach postępowania rozwodowego. W przypadku formalnego rozpadu rodziny pomaga zatem prawnik czy radca prawny.

Natomiast w przypadku emocjonalnych problemów związanych z rozpadem rodziny pomocny może na pewno być psycholog lub psychiatra. Wiadomo przecież, że rozpad rodziny to przede wszystkim problemy emocjonalne i nerwowe. Należy zatem postarać się o to aby nasi bliscy jak mniej ucierpieli na całym procesie rozwodu. Pomoc profesjonalisty może być tutaj faktycznie nieoceniona.

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular

Recent Comments