Koła łowieckie

Koła łowieckie – czym są

myśliwyPolskie koła łowieckie od lat zaznaczają, że cała ich działalność związana jest i odnosi się do polskiej tradycji, a polowania na dzikie zwierzęta są niezastąpionym elementem funkcjonowania każdego koła łowieckiego. Koła tego typu mają w całym kraju wielu członków oraz sympatyków, są jednak grupy, które starają się walczyć z kołami łowieckimi. Zaliczyć do nich można różne organizacje ekologiczne broniące praw zwierząt. Dyskusja o potrzebie polowań w obecnych czasach jest bardzo interesująca i często poruszana w mediach społecznościowych.

Koła łowieckie a tradycja i religia

Koła łowieckie podkreślają swoje przywiązanie do tradycji polowań, które w dawnych czasach były rozrywką i miło spędzonym czasem. Nie było jeszcze wtedy mowy o kołach łowieckich, ale zawiązywały się różne grupy, z których później tworzyły się związki i koła łowieckie. Koła łowieckie podkreślają również swoje przywiązanie do wartości chrześcijańskich, za patrona przyjęli sobie osobę Św. Huberta. Oczywiście nie wszyscy wierzą w dobre intencje członków działających w kołach łowieckich i starają się o tym mówić przy różnej sposobności.

Koła łowieckie a ekolodzy

zwierzynaEkolodzy oraz wszelkiego rodzaju organizacje broniące praw zwierząt walczą z kołami łowieckimi. Przeprowadzają akcje tematyczne, tworzą strony internetowe, aby pokazać negatywne skutki działań kół łowieckich. Ekolodzy interesują się losem dzikich zwierząt i starają się ukazywać piękno przyrody bez mieszania się w nią człowieka, czy konkretniej kół łowieckich. Od lat widać małą wojenkę w przestrzeni publicznej między kołami łowieckim a ekologami. Obie grupy mają swoich zagorzałych zwolenników i przeciwników.

Koła łowieckie a polityka

łowcaDo tej pory wszelkie ustawy związane z działalnością kół łowieckich były bardzo dobre dla samych zainteresowanych. Jednak sytuacja się zaczęła zmieniać i wprowadzono liczne zmiany. Ostatnia ustawa związana z zakazem polowań z udziałem dzieci czy ćwiczeniem psów gończych na żywych stworzeniach spotkała się z olbrzymim niezadowoleniem kół łowieckich. Wielu polityków opowiedziało się przeciwko pewnym aspektom polowań, mimo prób nacisków ze strony kół łowieckich. Koła łowieckie starają się dostosować do nowych warunków, a ekolodzy uszczęśliwieni małą wygraną próbują jeszcze bardziej uprzykrzyć życie działaczom kół łowieckich.

Sytuacja jest niepewna, ponieważ wiele projektów zarówno z jednej, jak i z drugiej strony wpływa do sejmu i ciężko przewidzieć, jaki będzie ich los w dalszych pracach. Jedno jest pewne, że osoby związane z kołami łowieckimi wyciągnęły wnioski ze złego podejścia do współczesnego świata i zaczynają pojawiać się szerzej w mediach społecznościowych, co na pewno jeszcze bardziej zaostrzy konflikt kół łowieckich z ekologami.

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular

Recent Comments