Strona głównaPrawoNa czym polega obsługa prawna firm?

Na czym polega obsługa prawna firm?

Kancelarie prawne świadczą pomoc prawną zarówno na rzecz osób prywatnych, jak i firm i instytucji, wymagających niekiedy stałej obsługi prawnej. Współpraca z klientem indywidualnym kończy się zwykle w momencie udzielenia porady prawnej, sporządzenia jakiegoś dokumentu czy też zakończenia postępowania sądowego. Natomiast obsługa prawna firm ma charakter ciągły i trwa tak długo, jak długo firma potrzebuje konsultacji prawnych przy okazji zawierania nowych umów partnerskich, obsługi klientów zagranicznych czy wyjaśniania sporów z klientami i kontrahentami.

Czym jest kompleksowa obsługa prawna?

Poprzez kompleksową obsługę prawną należy rozumieć usługi prawne stale świadczone na rzecz klienta. Kancelaria prawna jest do dyspozycji klienta w każdej sytuacji wymagającej konsultacji czy też interwencji prawnika. Zawsze, gdy istnieje taka potrzeba, klient korzysta z usług prawniczych tej samej kancelarii lub tego samego prawnika, który doskonale zna sytuację firmy, przez co swoje zadania realizuje z dużym zaangażowaniem i w możliwe najkrótszym czasie.

Stała obsługa prawna firm ma sens wtedy, gdy działalność prowadzona przez klienta rzeczywiście wiąże się z koniecznością odbywania częstych konsultacji prawnych. Zakres takiej obsługi powinien być dostosowany do potrzeb klienta, a co za tym idzie, przed przystąpieniem do współpracy, prawnik dla firmy powinien zweryfikować jej profil i charakter prowadzonych przez nią działań.

Obsługa prawna firm – jakiej pomocy najczęściej oczekują firmy?

Prawnicy najczęściej interweniują w sytuacji, gdy trzeba ocenić zapisy umowy proponowanej przez drugą stronę bądź też skonstruować kontrakt handlowy od podstaw. Kancelarie prawne, które zajmują się kompleksową obsługą prawną firm, mają duże doświadczenie w konstruowaniu umów, ale również negocjowaniu ich warunków. Negocjacje poprzedzone są wykonaniem rzetelnej analizy ryzyka związanego z zawarciem umowy.

Obsługa prawna firm dotyczy równie często przedsiębiorstw zajmujących się szeroko rozumianą działalnością twórczą, a więc wydawnictw muzycznych i literackich, agencji reklamowych, biur architektonicznych, agencji IT i wielu innych. Prawnik zajmuje się wówczas sprawami związanymi z naruszeniem praw autorskich, ich przenoszeniem czy udzielaniem licencji.

Wiele firm decyduje się również na przeprowadzanie audytów prawnych, których wynik może wpłynąć na optymalizację sposobu prowadzenia działalności. Systematyczne przeprowadzanie audytów pomaga w zachowaniu wysokiego poziomu bezpieczeństwa firmy. Dzięki audytom, które prowadzą do wykrycia ewentualnych błędów w funkcjonowaniu firmy, możliwe jest wyeliminowanie ryzyka prawnego związanego z funkcjonowaniem podmiotu na rynku.

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular

Recent Comments