Strona głównaPoradyUmowa uaktywniająca – podstawowe informacje

Umowa uaktywniająca – podstawowe informacje

Umowa uaktywniająca – co to jest

Prawo dla zwykłych osób może wydawać się czymś niezwykle skomplikowanym. W rzeczywistości wcale tak jednak nie jest. Prawo jest bardzo logiczne i przewidywalne. Zasady są jasne, jedynie sposób ich opisywania, ich mnogość powodują, że dla zwykłego śmiertelnika prawo może wydawać się czymś niezwykle zawiłym i niemożliwym do zrozumienia. Warto jednak poświęcić trochę czasu i energii aby zrozumieć, że prawo może być ekscytujące i zrozumiałe. Warto również zdać sobie sprawę, z faktu, że prawo bazuje na umowach. To przecież różnego rodzaju umowy regulują interakcje między poszczególnymi osobami, a także między jednostkami a grupą. W końcu, prawo to społeczeństwo, a społeczeństwo to nic innego jak określona struktura działająca na zasadach umowy społecznej.

W ramach umów prawnych mamy naprawdę wiele rodzajów umów. Ciekawym przykładem umowy, o której być może niewiele osób wie jest umowa uaktywniająca. Czym zatem jest tego typu umowa i w jakich życiowych przypadkach możemy się z nią spotkać? Umowa uaktywniająca to rodzaj umowy regulowanej przez kodeks cywilny, a  konkretnie przez przepisy dotyczące umowy zlecenia. Umowa uaktywniająca to umowa o świadczenie usług wykorzystywana przy zatrudnianiu między innymi niani. Jak w praktyce wygląda tego typu umowa i co musi być w niej zawarte aby taka umowa była ważna?

Umowa uaktywniająca dla niani

Aby umowa uaktywniająca dla niani była ważna musi zawierać określone informacje. O jakie dane chodzi? Przede wszystkim w umowie muszą znajdować się takie dane jak: strony umowy, jej cel, jej przedmiot, zakres obowiązków, wynagrodzenie oraz jego wysokość i sposób wypłaty, liczba dzieci powierzonych opiece niani, miejsce wykonywania obowiązków, czas obowiązywania umowy, a także sposób jej rozwiązania. Warto zaznaczyć, że nie ma możliwości nieodpłatnego świadczenia usług jeśli chodzi o umowę uaktywniającą. Usługi świadczone w ramach tej usługi muszą być zawsze odpłatne. Warto także pamiętać, że od danej umowy są zawsze odprowadzane odpowiednie składki zdrowotne, wypadkowe czy rentowe.

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular

Recent Comments