Strona głównaPoradyPetycja on-line

Petycja on-line

Petycja on-line – szybka reakcja obywatelska

Wielu ludzi rozpoczyna swój dzień od tak zwanej prasówki, śledząc, co dzieje się w kraju i na świecie. Oczywiście punktem zapalnym dla wielu osób są tematy polityczne. Często słyszymy o różnych pomysłach czy wydarzeniach politycznych, z którymi się nie zgadzamy. Chcemy zaprotestować, pokazać swój sprzeciw i przekonać do naszych poglądów innych ludzi. Opcje są dwie – możemy zorganizować zgromadzenie publiczne lub przeprowadzić działania w internecie, jednym z nich jest petycja on-line. Oczywiście obie formy można połączyć i podczas ulicznej pikiety zbierać również podpisy pod petycją.

Petycja on-line – darmowa platforma

on-linePetycja on-line pozwoli nam bez ponoszenia kosztów (wiele platform przeznaczonych do tworzenia petycji działa bezpłatnie) zainteresować naszą sprawą wielu ludzi w kraju i na świecie. Wystarczy dobry temat poparty argumentami, a w dalszej kolejności promocja petycji. Dzięki temu w łatwy i szybki sposób możemy zebrać pod naszym apelem czy prośbą wiele podpisów, które w późniejszym czasie można przesłać do wybranego organu. Bardzo często o tym, czy nasz koncept spodoba się adresatowi petycji świadczy właśnie liczba zebranych ludzi, którzy potencjalnie będą wspierać nasze przedsięwzięcie.

Siła internetu – głos internautów

Dzięki różnym internetowym przedsięwzięciom jak np. petycja on-line możemy realnie wpłynąć na  opinię publiczną i zainteresować daną społeczność konkretnym problemem, czy zagadnieniem. Jest to bardzo dobra alternatywa dla różnego rodzaju pikiet czy zgromadzeń publicznych. Dodatkowo warto wyniki danej pikiety dołączyć do oficjalnego pisma, które prześlemy do konkretnego organu, u którego chcemy poruszyć interesujący temat. Głos internautów i ich poparcie może znacząco wpłynąć na rozpatrzenie naszej petycji on-line. Warto zatem wcześniej przemyśleć, jak nadać rozgłos naszej sprawie i poinformować ludzi o możliwości wsparcia konkretnej inicjatywy.

Weź sprawy w swoje ręce

Jeszcze niedawno wszelkie zbiórki podpisów czy zgromadzenia publiczne wymagały od nas wyjścia na ulicę i przełamania bariery, jaką dla wielu ludzi jest rozmowa z obcym człowiekiem. Sporo nieśmiałych osób zostawiało swoje pomysły na dnie domowego biurka, bojąc się reakcji ze strony większej grupy. Obecnie mogą oni swoje propozycje przedstawić anonimowo i on-line. Idealnym rozwiązaniem w takim przypadku jest również petycja on-line i próba zbierania podpisów pod swoim postulatem właśnie w internecie.

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular

Recent Comments