Strona głównaPrawoWięzienie za długi – co warto wiedzieć

Więzienie za długi – co warto wiedzieć

Kredyty, pożyczki i długi

W dzisiejszych czasach wiele osób, w szczególności młodych nie wyobraża sobie sytuacji w której może żyć na odpowiednim poziomie bez kredytu. Kredy to jakby chleb powszedni dzisiejszej egzystencji. Przecież bez kredytu nie byłoby mnie stać na kilkuletnie auto, nie mogłabym sobie kupić najnowszego telewizora czy wymarzonego mieszkania lub domu. Co ciekawe, kredyty nie dotyczą już tylko tych branych z myślą o wieloletnich spłatach w celu kupna własnego mieszkania lub domu. Kredyty to właśnie te małe rzeczy, które nie są wcale niezbędne, a które jednak chcemy niezmiennie posiadać.

Rynek nieustannie dostosowuje się do potrzeb konsumentów. Dotyczy to również rynku pożyczek i kredytów. Coraz częściej w ofercie przeróżnych banków czy innych instytucji finansowych znajdujemy pożyczki na nawet najdrobniejsze kwoty zaczynające się już od kilkuset złotych. Kredyty chwilówki, w których nie są potrzebne absolutnie żadne zabezpieczenia to również często spotykane propozycje. Niestety wiele osób daje się skusić na takie oferty i nie zdaje sobie sprawy z ryzyka i późniejszych wysokich kosztów. Takie kredyty, a w szczególności te na drobniejsze sumy mają bardzo wysokie oprocentowanie i często zdarza się że spłacamy dwa razy większą kwotę niż pierwotnie pożyczyliśmy.

Więzienie za długi

Niestety wiele osób niewiele myśli biorąc choćby niewielką pożyczkę czy kredyt. Takie osoby zapominają, że wzięte pożyczki  czy kredyty będzie trzeba kiedyś spłacić. Radość z tu i teraz kupionych rzeczy kiedyś minie, a długi pozostaną. Często dochodzi do takich sytuacji, że dane osoby nie są w stanie w ogóle potem spłacić długów. Dochodzą kolejne raty, kolejne odsetki i wartość takiej pożyczki czy kredytu zaczyna gwałtownie rosnąć. Wpadamy w błędne koło i często bierzemy kolejne pożyczki po to tylko, żeby spłacić te pierwsze. W takiej trudnej sytuacji wiele osób zaczyna się zastanawiać, czy za niespłacone długi będzie im grozić więzienie. Odpowiedź w tej sytuacji jest prosta – polskie prawo nie przewiduje kary więzienia za niespłacone długi. Jedyne co może nam w tej sytuacji grozić to wizyta komornika i zajęcie naszego majątku. Kara więzienia może zostać zasądzona tylko wtedy kiedy z premedytacją oszukaliśmy bank wiedząc, że nie spłacimy długo. Więzienie grozi nam więc za oszustwo, a nie brak spłacania długów.

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular

Recent Comments